суботу, 19 листопада 2016 р.

Урок інформатики у 3 класі. Що таке комп'ютерна мережа?

Тема. Що таке комп’ютерна мережа

Мета. Ознайомити учнів із поняттям комп’ютерної мережі, її призначенням та видами комп’ютерних мереж. Розвивати логічне мислення, просторову уяву. Виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Обладнання: підручники, робочі зошити, програмне забезпечення.

ХІД УРОКУ
І. Організація класу (1 хв)
Усміхніться всім навколо
Небу, сонцю, добрим людям,
І тоді обов'язково
Наш урок цікавим буде!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів (4 хв) 
1. Розвивальні завдання 
1) Задача – жарт.

Посварились якось двоє котів: рудий і чорний, сіли на ганочку і стали дивитись в різні сторони: рудий дивиться на захід, а чорний – на схід.

- У тебе, - говорить рудий кіт, - ніс у сметані.
- А у тебе, - відповідає чорний кіт, - вуса у молоці.

Чому так? Дивляться в різні сторони, а один одного бачать? ( Захід і схід – знаходяться навпроти, значить, коти дивляться один на одного, але при цьому в різні сторони)

2) Усний рахунок.
Діти каштани збирали,

Потім їх рахували.

20 зібрав Сашко,

А 18 – Мишко.

Хто вже додати зумів –

Скільки у них каштанів?

12 грибів знайшла Галинка,

У 2 рази більше знайшла Маринка.

Хто полічити зумів –

Скільки зібрали всього грибів?
3) Розминка (зошит, с.23) Відгадай загадку.

Змайстрував дід полотно,

Взяв на річку його.

Що таке це полотно,

Якщо в дірках все воно? (невід, рибальська сітка)

2. Технологія “Мозковий штурм”

— Що в сучасному житті нагадує загадкове дідусеве полотно? (всесвітня комп’ютерна павутина, Інтеренет)

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку (2 хв)

— Відкрийте вставку на початку підручника. Сьогодні ми розпочинаємо надзвичайно цікаву мандрівку в Країну інформатики. Разом із нашим другом Смайликом виходимо у відкритий Інтернет. Щоб під час мандрівки не було негараздів, ми відкриємо підручник на с. 52, прочитаємо тему і завдання сьогоднішнього уроку (учні знайомляться із темою і завданнями уроку)

ІV. Робота над новим матеріалом (7 хв)

1. Читання статті підручника «Дізнаємось про призначення комп’ютерних мереж»
2. Вправа «Мікрофон»

— Для чого з’єднують комп’ютери у мережу? (для швидкого обміну даними, спільного користування програмами і обладнанням)

— Розгляньте малюнок у підручнику. Яким спільним обладнанням користуються учні? (принтером)

— А ви хочете дізнатися. Як саме комп’ютери з’єднані між собою? Можливо, хтось уже знає відповідь?

3. Робота у групах «Один, два, разом»

— Відповідь ви знайдете у підручнику на с. 54. Прочитайте і дайте відповідь на запитання:

— За допомогою яких засобів з’єднуються між собою комп’ютери? (За допомогою спеціального кабелю або бездротовим з’єднанням)

— Які бувають комп’ютерні мережі? (локальні і глобальні)

— Як називають найвідомішу глобальну мережу? (Інтернет)
4. Звіт груп.

Фізкультхвилинка (1–2 хв)

Море хвилюється раз.

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Фігури по дві збери (діти швидко об’єднуються у пари)

Море хвилюється раз,

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Фігури по три збери (діти об’єднуються у трійки)

Море хвилюється раз,

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Фігури по чотири збери (діти об’єднуються у четвірки)

5. Практичне завдання. Робота з підручником с.55 (5 хв)

—Ви щойно об’єднувались у двійки, трійки, четвірки і бралися за руки. А цікаво вам буде дізнатися, як комп’ютери з’єднуються у мережу? 

V. Робота з комп’ютером (10 хв)
1. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі.
Проводиться гра “Правильно–неправильно” ( Якщо вислів правильний — діти плещуть у долоні, якщо ні — тупають ніжками)

Всі ми витерли взуття,

Щоб не нести в клас сміття. (Плещуть у долоні)

А щоб сіли ми за парту,

Вчитель нам дає команду! (Плещуть у долоні)

Ти підсунь дисплей близенько,

І дроти поправ хутенько! (Тупають ніжками)

Від екрана ти відсядь...

Сантиметрів п'ятдесят! (Плещуть у долоні)

Хоч стомились в мене очі,

Та все ж граюся охоче! (Тупають ніжками)

Я дротів не зачіпаю,

Правило це добре знаю! (Плещуть у долоні)

Час даремно не марную

Із комп’ютером працюю.

Думав, що на 2 хвилини,

А просидів 3 години. (Тупають ніжками)
2. Робота з комп’ютером.

Учні працюють з програмним забезпеченням «Сходинки до інформатики, 3 клас»:

Розділ 3 «Пошук даних в Інтернеті» —Урок 11 «Що таке комп’ютерна мережа»
3. Релаксація

- Уявіть собі, що кожен із вас став комп’ютером. Візьміться за руки і утворіть мережу «Магістраль». А тепер – мережу «Кільце». Давайте утворимо мережу «Зірка», а я буду – модемом.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу (8 хв)
1. Робота у зошиті (с. 22 – 23)
2. Робота з комп’ютерним словничком.

Комп’ютерна мережа – це два або більше комп’ютерів, з’єднаних між собою каналами зв’язку.

Комп’ютерні мережі бувають локальні та глобальні.

Способи з’єднання комп’ютерів: «Магістраль», «Кільце», «Зірка»

VII. Підсумок уроку (1–2 хв)
Технологія «Незакінчені речення»

- З’єднанні між собою комп’ютери утворюють … (комп’ютерну мережу).

- У шкільному комп’ютерному класі комп’ютери об’єднані в … (локальну мережу).

- Найвідомішою глобальною мережею є … (Інтернет).

- Для забезпечення роботи мережі використовується …(спеціальне обладнання та програми).

Немає коментарів:

Дописати коментар