неділя, 29 березня 2026 р.

STEM-освіта: Інтегрований урок інформатики з літературним читанням - проєкт «Рослини, оспівані великим Кобзарем»

 

STEM-освіта: Інтегрований урок інформатики  з літературним читанням 

Проєкт «Рослини, оспівані великим Кобзарем»

3 клас

Мета:

   формування предметних компетентностей:

ü навчати здобувачів використовувати ІКТ для пошуку, обробки, створення та обміну інформацією;

ü формувати вміння працювати в середовищі редактора презентацій Power Point;

ü розвивати увагу, пам’ять. критичне мислення;

ü виховувати інтерес до вивчення інформатики.

   формування ключових компетентностей:

ü уміння вчитися: знаходити потрібну інформацію в мережі та обробляти її;

ü спілкування державною мовою: створювати продукт з українським інтерфейсом;

ü комунікативна: уміння налагоджувати взаємодію під час роботи у парі, групі;

ü загальнокультурна: дотримуватися правил поведінки на уроці.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор

 

Програмне забезпечення: мультимедійний проєктор чи інтерактивна дошка, Microsoft Office Power Point 2019

Хід уроку

І. Організаційний момент

Усміхніться всім навколо
Небу, сонцю, добрим людям,
І тоді обов'язково
Наш урок цікавим буде!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Вправа «Мікрофон»

   Що таке комп’ютерна презентація?

   Для чого призначені презентації?

   Як називають програму для створення презентацій?

   Як називаються сторінки комп’ютерної презентації?

   Які об’єкти знаходяться на слайді?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.     Робота з виставкою книг

— Які книжки бачите на виставці? Які з них ви читали?

— Які твори Т. Г. Шевченка ви читали?

— Знайдіть на виставці «Кобзар».

2. Декламування учнями улюблених віршів Тараса Шевченка

3. Вікторина «Чи знаєш ти твори Т. Г. Шевченка?»

   ...соловейко в темнім гаї сонце зустрічає... («Світає, край неба палає...»)

   ...сім'я вечеря коло хати, вечірня зіронька встає... («Садок вишневий коло хати...»)

    ...хлюпочуться качаточка поміж осокою... («Тече вода із-за гаю...»)

   ...пташечка зраділа і защебетала... («Зацвіла у лузі червона калина...»)

   ...у Дніпра веселочка воду позичає... («Зоре моя вечірняя...»)

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми з вами:

ü продовжимо працювати в редакторі презентацій Power Point;

ü навчимось доповнювати презентації власним текстом, зображеннями;

ü розпочнемо роботу над проєктом «Рослини, оспівані великим Кобзарем».

Фізкультхвилинка

V. Робота над проєктом «Рослини, оспівані великим Кобзарем»

1. Обговорення структури презентації:

1 слайд: титульний (назва проєкту, прізвище автора, портрет Т. Г. Шевченка);

2 слайд: калина (малюнок, текст «Зацвіла в долині червона калина, ніби засміялась дівчина-дитина»);

3 слайд: ряст і барвінок (малюнки і текст «Встала весна. Чорну землю сонну розбудила, уквітчала її рястом, барвінком укрила»)

4 слайд: явір і калина (малюнки, текст «Тече вода з-під явора яром на долину. Пишається над водою червона калина»)

5 слайд: вишні (малюнок і текст «Садок вишневий коло хати. Хрущі над вишнями гудуть»

6 слайд: верби (малюнок і текст «Пишається калинонька, явір молодіє, а кругом їх верболози й лози зеленіють»)

2.     Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

3.     Інструктаж учителя

4.      Практична діяльність учнів за комп’ютерами.

5.     Вправи для очей.

Примітка: на першому уроці учні створюють презентацію, титульний слайд, слайди із заголовками та частково вводять текст у текстове поле. Обов’язково зберігають зроблене. На наступному уроці завершують вводити текст та доповнюють слайди зображеннями з інтернету. Презентують свої роботи однокласникам.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Гра «Закінчи речення»

·        Сьогодні на уроці я вчився...

·        Найбільше мені сподобалося...

·        Я дізнався...

 

Немає коментарів:

Дописати коментар