неділя, 29 березня 2026 р.

STEM-освіта: Інтегрований урок інформатики з Я досліджую світ - проєкт «Сонячна система»

 

STEM-освіта: Інтегрований урок інформатики  з Я досліджую світ

Проєкт «Сонячна система»

4 клас

Мета:

   формування предметних компетентностей:

ü  навчати здобувачів використовувати ІКТ для пошуку, обробки, створення та обміну інформацією;

ü формувати вміння працювати в середовищі редактора презентацій Power Point;

ü розвивати увагу, пам’ять. критичне мислення;

ü виховувати інтерес до вивчення інформатики.

   формування ключових компетентностей:

ü уміння вчитися: знаходити потрібну інформацію в мережі та обробляти її;

ü спілкування державною мовою: створювати продукт з українським інтерфейсом;

ü комунікативна: уміння налагоджувати взаємодію під час роботи у парі, групі;

ü загальнокультурна: дотримуватися правил поведінки на уроці.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор

 

Програмне забезпечення: мультимедійний проєктор чи інтерактивна дошка, Microsoft Office Power Point 2019

Хід уроку

І. Організаційний момент

Я всміхаюсь сонечку: - Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квіточці: - Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику: - Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся: - Зичу всім добра!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Вправа «Мікрофон»

   Що таке комп’ютерна презентація?

   Для чого призначені презентації?

   Як називають програму для створення презентацій?

   Як називаються сторінки комп’ютерної презентації?

   Які об’єкти знаходяться на слайді?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.     Розповідь учителя

— Люди давно живуть на Землі. Колись ніхто з них не умів читати і пи­сати, тоді батьки показували дітям зірки і паличкою малювали на піску візе­рунки сузір’їв.

Зоряне небо було першою Великою Книгою, яку люди вчилися читати і ро­зуміти. А потім, через багато років, з’явилася наука про зірки та інші світила, яка називається астрономія (у перекладі з грецької астрон — зірка, номос — закон).

2. Робота над анаграмою

— Діти, розшифруйте анаграму — і тоді ви дізнаєтеся тему нашого уроку.

ЯАНЧНОС АМЕТСИС (СОНЯЧНА СИСТЕМА)

— З яких космічних тіл складається Сонячна система?

— Що знаходиться в центрі Сонячної системи?

— Назвіть планети земної групи, планети-гіганти.

—Пригадайте, що ви знаєте про природні супутники, астероїди, комети, метеорити.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми з вами:

ü продовжимо працювати в редакторі презентацій Power Point;

ü навчимось доповнювати презентації власним текстом, зображеннями;

ü розпочнемо роботу над проєктом «Сонячна система».

Фізкультхвилинка

V. Робота над проєктом «Рослини, оспівані великим Кобзарем»

1. Обговорення структури презентації:

1 слайд: титульний (назва проєкту, прізвище автора, малюнок Сонячної системи);

2 слайд: Сонце – джерело світла і тепла (малюнок, текст «Сонце – жовта зоря. Це велика куля з розпечених газів»);

3 слайд: Планети Сонячної системи (малюнки і текст «Планети земної групи: Меркурій. Венера, Земля, Марс. Планети-гіганти: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун»)

4 слайд: Природний супутник Землі - Місяць (малюнки);

5 слайд: Астероїди (малюнок і текст «Астероїди — це тверді небесні тіла неправильної форми, що обертаються навколо Сонця»

6 слайд: Комети (малюнок і текст «Комета – невелике холодне небесне тіло, що складається з пилу й льоду»)

7 слайд: Метеорити (малюнок і напис «Метеорит – космічне тіло, що впало на поверхню Землі»

2.     Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

3.     Інструктаж учителя

4.      Практична діяльність учнів за комп’ютерами.

5.     Вправи для очей.

Примітка: на першому уроці учні створюють презентацію, титульний слайд, слайди із заголовками та частково вводять текст у текстове поле. Обов’язково зберігають зроблене. На наступному уроці завершують вводити текст та доповнюють слайди зображеннями з інтернету. Презентують свої роботи.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

Гра «Барометр настрою»

Для цього використовують Цеглинки Lego. Відповідно до того, чи задоволені учні власною працею, вони показують цеглинку:

·     зелену цеглинку — якщо все вдалося;

·     жовту — якщо учень не може визначитися;

·     червону — якщо не все вийшло, як задумувалося..

Після цього необхідно обговорити. Що потрібно зробити наступного разу, щоб досягти успіху.

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар